Alexandre Birman

Co o nim wiemy?

Alexandre Birman to brazylijski projektant i międzynarodowa ikona wśród światowych designerów obuwia. Jako spadkobierca oraz dyrektor generalny Arezzo & Co., obecnie przewodzi jednemu z najbardziej wpływowych imperiów obuwniczych na świecie. Firma ta oferuje takie marki jak: Arezzo, Anacapri, Fiever i Schutz. Ta ostatnia znana jest z zastosowania egzotycznej skóry w żywych kolorach. Buty projektanta noszą m.in. Blake Lively, Katy Perry, Gigi Hadid i księżna Cambridge.

Alexandre Birman

Alexandre urodził się w rodzinie producentów obuwia. Jego ojciec i wujek w 1972 roku założyli razem markę obuwia Arezzo, która w latach 90. szybko i prężnie się rozrosła. Jednak nasz projektant, w wieku 19 lat postanowił stworzyć własną markę – Schutz i nie dołączać do rodzinnej firmy. Ojciec, chcąc wesprzeć syna, postanowił zainwestować w Schutz 3 miliony dolarów. Schutz dość szybko odniosło sukces i było samowystarczalne. Jeszcze do 2007 roku roczne przychody firmy osiągały mniej więcej 64 miliony dolarów. Niedługo potem jego ojciec wyszedł z propozycją, chcąc zaprosić Alexandre do współpracy i założyć Arezzo & Co. Pozwoliło to na skorzystanie ze specjalistycznych fabryk firmy w okolicach miasta Porto Alegre.

Na dzień dzisiejszy Arezzo & Co., jest dominującą marką w Brazylii, która sprzedaje ponad 11 milionów par butów w ciągu roku. Alexandre Birman wykorzystuje swoją międzynarodową passę i potencjał, a jego marka posiada swoje dwa stacjonarne butiki w USA w nie byle jakich lokalizacjach. Oprócz 80 butików w całej Brazylii, sklepy projektanta znajdują się przy Madison Avenue w Nowym Jorku, a drugi (otwarty w 2016) przy Beverly Hills Drive w Los Angeles. W pozostałych krajach marka ma znanych dystrybutorów, w tym Net-a-Porter, Bergdorf Goodman, Luisa Via Roma, Harvey Nichols i Saks Fifth Avenue.

Wyjątkowe i niepowtarzalne projekty Alexandre Birmana od wielu lat są noszone przez gwiazdy i osoby publiczne, takie jak Kate Middleton czy Bella Hadid. Nawet Gisele Bündchen, pojawiła się w butach Birmana na scenie podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Miała na sobie szpilki na zamówienie. Od 2019 roku projektant oprócz butów na obcasie, zaczął tworzyć także tenisówki, które założyła Sandra Oh na afterparty Złotych Globów.

Wszystkie prawa zastrzeżone © ObsessiveStudio.pl